Przedszkole nr 3 „Słoneczne” jest pierwszą placówką przedszkolną w mieście i gminie Pleszew,w której działa KLUB „MALI ODKRYWCY”. Klub koordynowany jest przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie  przy wsparciu partnera strategicznego Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Klub „MALI ODKRYWCY” rozwija zainteresowania dzieci, wzmacnia motywację oraz uruchamia emocje (ciekawość, radość, satysfakcję i zdziwienie) co stymuluje proces uczenia się. Dzięki wspólnemu eksperymentowaniu dzieci poznają nie tylko różne zjawiska, zachodzące w naszym otoczeniu , ale też kreatywnie spędzają czas.

Celem zajęć klubu jest stymulowanie twórczej i aktywnej postawy oraz uświadamianie najmłodszym, jak ciekawa może być otaczająca rzeczywistość.

Działając w klubie „MALI ODKRYWCY” dzieci rozwijają aktywność własną oraz umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego , porównywania i uogólniania.

Eksperymenty  dają dzieciom okazję do odkrywania , zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki.Poprzez własne doświadczenia i wielozmysłowe doznania dzieci uczą się szybko i trwale. Rozwijają umiejętność czynnego i samodzielnego zdobywania doświadczeń umysłowych. Planują własne działania, poszukują oryginalnych rozwiązań i wyciągają stosowne wnioski z eksperymentów. Dzieci uczą się chętnie tego , co je zaciekawia, a najlepiej wówczas , gdy czynnie eksperymentują i same ustalają tematy badań chcąc iść w poznawaniu własną drogą, dochodząc do własnych rozwiązań. Poprzez własne doświadczenia i wielozmysłowe doznania dzieci uczą się szybko i trwale. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas doświadczeń klubowiczów  stają się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.
Założycielem i opiekunem KLUBU „MALI ODKRYWCY” jest pani Dorota.

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact