31.01.2024 r. gościliśmy w przedszkolu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Pleszewie, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Panowie  Artur Burchacki, Michał Bursztynowicz oraz Marcin Rozwadowski przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznych  zimowych zabaw. Wspólnie z przedszkolakami ustalili m.in.,  iż :

- do zabaw na śniegu należy wybierać miejsca bezpieczne, z daleka od ruchliwych ulic,
-  na stoku należy dostosować się do panujących tam zasad, zjeżdżać, zgodnie z kierunkiem jazdy oraz zatrzymywać się  tylko i wyłącznie w miejscach dozwolonych, nie wolno także zapominać o        obowiązku zakładania kasku,
- kulig należy organizować tylko pod nadzorem osób dorosłych,
- chcąc pojeździć na łyżwach należy wybrać się na pobliskie lodowisko, nigdy nie wchodzić na zamarznięte stawy czy jeziora.

Przedszkolaki poznały także zasady udzielania pierwszej pomocy m.in. przy poparzeniach czy skaleczeniach. Utrwaliły jakże ważne numery alarmowe.

Prelekcja wzbogacona została pokazem sprzętu ratowniczego.

Serdecznie dziękujemy za fachowo przekazaną wiedzę.