„Do you speak English?”

Dziś nikt chyba nie ma już wątpliwości, jak ważna jest nauka języków obcych. Szczególnie język angielskiodgrywa we współczesnym świecie kluczową rolę. Jego znajomość jest nie tylko niezbędna do realizowania się na płaszczyźnie zawodowej, ale również staje się podstawą wielu codziennych aktywności człowieka. Dlatego, aby zapewnić dzieciom „dobry start” w życiu, rodzice i nauczyciele starają się zapewnić im kontakt z językiem od najmłodszych lat.

Także w naszym przedszkolu przykładamy dużą wagę do wprowadzania dzieci w świat języka angielskiego. Dzieci uczestniczą w kursie angielskiego dwa razy w tygodniu. Zajęcia językowe w grupach dzieci starszych trwają 30 minut, natomiast w grupach dzieci młodszych 15 minut. Ponieważ dzieci w wieku przedszkolnym  nie potrafią jeszcze skupić swojej uwagi przez dłuższy czas, dokładamy starań, aby nasze zajęcia były bardzo urozmaicone i atrakcyjne.

Kontakt z językiem oparty jest na zabawie, dlatego dzieci nie odczuwają go jako przykrego obowiązku, ale wręcz przeciwnie – traktują jak przygodę. Nowe słownictwo i wyrażenia zapamiętywane są przez nasze przedszkolaki podczas różnorodnych aktywności.

Na zajęciach z języka angielskiego w przedszkolu „Słonecznym” wykorzystujemy:
Piosenki i rymowanki–poprzez śpiew, rytm i ruch pomagają wprowadzać i utrwalać słownictwo oraz wyrażenia w sposób przyjazny dzieciom.
Gry i zabawy językowe –są znakomitym narzędziem komunikacji. Dzieci bawiąc się, jednocześnie uczą się, nie tylko pojedynczych słówek, ale także całych zwrotów. Gry i zabawy wprowadzają także na zajęcia element pozytywnej rywalizacji, atmosferę radości i odprężenia. Rozwijają kreatywność i dają możliwości eksperymentowania z językiem obcym.  
Historyjki –nagrane w formie minisłuchowisk, w ciekawy sposób prezentują przygody głównych bohaterów kursu. Służą także jako podstawa do odgrywania teatrzyków kukiełkowych, które nasze przedszkolaki uwielbiają.
Kukiełki i pacynki - wprowadzają dzieci w bajkowy świat. „Przemawiając” śmiesznym głosem przykuwają ich uwagę i ośmielają do konwersacji.
Flashcards, czyli karty obrazkowe - prezentują nowe słowa oddziałując na wyobraźnię dzieci. Wykorzystujemy je do przeprowadzania wielu lubianych przez dzieci gier i zabaw.
Karty pracy – mają formę bajkowej książeczki. Służą podsumowaniu materiału i utrwaleniu słownictwa. Pomagają także ćwiczyć sprawność manualną przedszkolaków m.in. poprzez rysowanie, kolorowanie, wycinanie czy składanie papieru. W każdym rozdziale w kartach pracy znajduje się także komiks, który jest ilustracją do historyjki audio. Śledząc kolejne ilustracje dzieci mogą lepiej zrozumieć słuchaną treść historyjki.

Let’s play English!

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact