Drodzy Rodzice!

Rozpoczynamy okres związany z radosnym czasem świąt.
Przed nami najpiękniejszy  miesiąc  w roku - grudzień. Jest to miesiąc przede wszystkim pełen niespodzianek, radości i spotkań  w gronie rodzinnym.      W najbliższym tygodniu dzieci poznają historię Świętego Mikołaja. Poszukamy różnic między dawnym Mikołajem-biskupem, a tym współczesnym. Przypomnimy sobie, jak wygląda Mikołaj, a jak wyglądają jego pomocnicy, i czego używa w swojej pracy.
Porozmawiamy o marzeniach i sposobach na ich realizację. Poprzez zajęcia z rytmiki kształtować będziemy  poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną i ekspresję ruchową. Dowiemy się, co trzeba zrobić, aby list i paczka dotarły do adresata: czym jest i do czego służy adres.

W kolejnym tygodniu poruszymy temat świątecznych przygotowań. Porozmawiamy o świątecznych porządkach i dziecięcych obowiązkach z nimi związanymi. Pamiętajcie, że dzieci bardzo chcą uczestniczyć z Wami  w przygotowaniu do świąt, nie wyręczajcie ich i nie odmawiajcie im uczestnictwa w pracach domowych.

Trzeci tydzień grudnia to okres poświęcony tradycjom bożonarodzeniowym. Porozmawiamy  sobie  o polskich i światowych obrzędach i tradycjach związanych z tymi świętami.  Przypomnimy sobie także kilka popularnych kolęd takich jak chociażby „Cicha noc”.

W tym tygodniu  17 grudnia odbędą się również „Bajkowe Jasełka” na które w imieniu dzieci serdecznie zapraszam.

Poza tym w grudniu poznamy kolejne literki „K,k” oraz „L,l” a także liczbę 6. Doskonalić również będziemy motorykę małą poprzez zadania grafomotoryczne i zabawy plastyczne. Serdecznie zapraszam Państwa do utrwalania z dziećmi poznanych liter i cyfr w domach.

Kalendarium
03.12. 2109r. - wycieczka do Wigwamu w Taczanowie- śniadanie godz. 7.45 – proszę ubrać  dzieci  „na cebulkę”
06.12.2019r.-   Mikołaj w przedszkolu
06.12.2019r.- „Kiermasz świąteczny” – serdecznie zapraszamy i życzymy „udanych    zakupów”
12.12.2019r. - wycieczka do fabryki bombek i fabryki świec  i mydła gdzie odbędą się  warsztaty - samodzielnie ozdobią  bombkę i samodzielnie wykonają mydełko
13.12.2019r. - „Koncert charytatywny dla Damiana”
17.12. 2019r. - Bajkowe Jasełka  ( sala nr VII)

Pragnę Wam również złożyć kochani Rodzice życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia:

W tym magicznym okresie
Świąt Bożego Narodzenia
życzymy Państwu:
świąt białych, pachnących choinką,
skrzypiących śniegiem pod butami,
pełnych czarów, radości i piękna,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Wychowawczyni grupy "Bratki"
                                                                                             mgr Hanna Franek