Drodzy Rodzice!

Przed nami najkrótszy miesiąc w roku – luty.  Oto tematyka jaką realizować będziemy w najbliższym czasie.
Tydzień I- „W karnawale same bale”- podczas tego tygodnia dzieci dowiedzą się co to jest karnawał. Porozmawiamy o kostiumach w jakich dzieci chciałyby iść na bal. Wspólnie przyozdobimy salę,

wykonamy maski karnawałowe i co najważniejsze uczestniczyć będziemy w „Przedszkolnym Balu Karnawałowym”. (dzieci przychodzą do sali już przebrane).

Tydzień II „ Baśnie , bajki , bajeczki”- w drugim tygodniu rozmawiać będziemy o ulubionych bajkach oraz  baśniach.  Spróbujemy wybrać się do Biblioteki Publicznej i tam poszukać baśni i bajkę dla dzieci. Wspólnie z grupą „Różyczki” uczestniczyć będziemy także w „Zabawach walentynkowych”.

Tydzień III „Muzyka wokół nas”- W tym czasie dzieci przypomną sobie nazwy wybranych instrumentów, stworzą własny niepowtarzalny instrument, a także zagrają w przedszkolnej orkiestrze . Będziemy także doskonalić umiejętność rozpoznawania  odgłosów  natury i naśladowania ich wykorzystując do tego przedmioty codziennego użytku. Jeśli nam się uda odwiedzimy Szkołę Muzyczną.

Tydzień IV- „Nie jesteśmy sami w kosmosie”- podczas tego tygodnia dzieci wzbogacą swoją wiedzę o kosmosie i planetach.

Dziękuję Rodzicom za przygotowanie poczęstunku  podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kalendarium:
5.02 Bal karnawałowy