Drodzy Rodzice!

Witam  w miesiącu styczniu,  pierwszym   miesiącu   Nowego Roku,  w którym  życzę wszystkiego  dobrego, aby ten rok był lepszy od 2020r.

Pierwsze dwa tygodnie to czas ferii podczas których życzę dzieciom  bezpiecznego, udanego wypoczynku oraz dużo śniegu.

Trzeci   tydzień „Święto Babci i Dziadka”, w czasie którego dowiemy się jak okazywać szacunek  osobom starszym, okazywać uczucia i wzmacniać więzi rodzinne, rozwijać będziemy poczucie rytmu wyobraźnię muzyczną i ekspresję ruchową. Będziemy układać historyjki obrazkowe, wypowiadać się na ich temat, łączyć przyczynę ze skutkiem, rozwijać umiejętność logicznego myślenia. Dalej doskonalić będziemy sprawność manualną.

Czwarty  tydzień stycznia po powrocie dzieci  do przedszkola upłynie nam pod hasłem „Witamy Nowy Rok”. Zajmiemy się tematem kalendarza. Skupimy  się na porach roku, utrwalimy nazwy miesięcy, dni tygodnia, a także rożnych innych sposobach pomiaru czasu. Najciekawszym dla dzieci tematem będzie  ten dotyczący sposobów pomiaru czasu. Przedszkolaki będą próbować także rozróżnić pojęcia takie jak sekunda, minuta oraz godzina.

- Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy w przedszkolu

Wychowawczyni grupy "Bratki"