Drodzy Rodzice!

Rozpoczynamy ostatni miesiąc pracy zdalnej w tym roku szkolnym.

W pierwszy tygodniu postaramy się aby dzieci lepiej poznały samych siebie. Opowiedzą  o sobie, o swoim wyglądzie i swoich  zainteresowaniach. Porozmawiamy również o  dzieciach z różnych stron świata, o ich wyglądzie, strojach, obyczajach, a także o muzyce charakterystycznej dla kontynentów, na których żyją.
Dzieci dowiedzą się, że mimo że mieszkamy w odległych krajach podobnie się bawimy i spędzamy czas wolny, to że na świecie niektórzy ich rówieśnicy żyją w trudnych warunkach: muszą pracować, cierpią z powodu głodu, braku dostępu do wody czy wojen. Przedszkolaki  poznają  swoje prawa.

W drugim tygodniu porozmawiamy o zwierzętach a Wasze dzieci są już specjalistami w tej dziedzinie. Wiedzą, gdzie żyją różne zwierzęta na świecie, potrafią umieścić ich zdjęcia w odpowiednich miejscach na mapie, przyporządkować do odpowiednich środowisk, takich jak sawanna, ocean czy lasy tropikalne.
Zwierzęta mieszkające w zoo też nie mają przed nimi tajemnic. Dzieci umieją je rozpoznawać nawet na ilustracjach przedstawiających fragmenty skóry. Wspólnie postaramy się aby przedszkolaki stworzyły piękne prace plastyczne z wizerunkami zwierząt.

Trzeci tydzień to zwiastuny lata, letnie kwiaty i owady, zjawiska atmosferycznych, takie jak burza czy tęcza, oraz letnie smakołyki Dzieci znają już wszystkie miesiące i pory roku (zawsze warto je przypominać).
Wspólnie nauczymy się jak zachować się w czasie burzy, jakich miejsc unikać, gdzie się schronić. Przedstawimy dzieciom etapy powstawania i produkcji lodów, a także słownictwo dotyczące ich smaków.

Ostatni tydzień to upragnione wakacje. Nasze przedszkolaki znają zasady bezpiecznego zachowywania się w określonych miejscach - bardzo często o tym sobie przypominaliśmy. Umieją odczytywać znaki informacyjne, ostrzegawcze i zakazu, które można spotkać podczas wakacyjnych wypraw.

A jak będą wygląd  tegoroczne wakacje to w obecnej chwili trudni powiedzieć.

Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom życzę słonecznych, bezpiecznych i  roześmianych wakacji.

Odpoczywajcie kochani w pełnym słońcu oraz przy ładnej pogodzie nabierając sił i „ładując akumulatory:” by po wakacjach szczęśliwi, wypoczęci  i pełni energii wrócić do naszej słonecznej rodzinki.

Do zobaczeniu we wrześniu…

Wychowawczyni grupy "Bratki"
                                                                                             mgr Hanna Franek