Drodzy Rodzice!

Rozpoczął się czerwiec - ostatni miesiąc roku szkolnego 2018/2019 Miesiąc, w którym czeka nas wiele atrakcji:. A w miesiącu czerwcu zapoznamy się następującą  tematyką.
Pierwszy tydzień upłynie nam pod hasłem„ Niby tacy sami a jednak inni ”. Wyjaśnimy sobie co oznacza słowa tolerancja - tłumacząc, że tolerancja polega na akceptowaniu inności jakiejś osoby: przyjmujemy ją taką, jaka jest, nawet jeśli ma inny kolor skóry, inaczej wygląda czy się ubiera inaczej niż my. Tak jak każdy kwiat jest inny, tak również każdy człowiek jest inny. Wtedy, gdy ludzie wzajemnie sobie pomagają, troszczą się o siebie i są dla siebie dobrzy, tworzą piękny bukiet kwiatów.

Drugi tydzień czerwca to „Wakacyjne podróże ”-  zapoznamy się  z różnymi pojazdami i ich zastosowaniem, będziemy rozwijać umiejętności wypowiadania się na określony temat, Przeprowadzimy zabawy badawcze z wodą – Co będzie pływać, a co nie?

Kolejne tygodnie upłyną nam pod hasłem „Pożegnania nadszedł czas” .  Poznamy wybrane   regiony Polski – góry, jeziora, rzeki, morze. Utrwalimy sobie zasady bezpiecznego zachowania w czasie wyjazdów wakacyjnych.

Ważne wydarzenia:

•    04.06.2019r.- „Dzień Dziecka- Rodzice Dzieciom” – przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Rodziców
•    10.06.2019r. „Światowy Dzień Ochrony Środowiska”– przedstawienie dla dzieci
•    11.06.2019r. o godzinie 15.45 odbędzie się zabranie z Rodzicami dotyczące przyszłego roku szkolnego, na które serdecznie zapraszam.

Drodzy Rodzice życzę zarówno Wam jak i Waszym pociechom bezpiecznych
i wesołych wakacji. Spędzajcie razem czas na różnych wycieczkach, wyjazdach, spacerach. Udanej zabawy i udanego wypoczynku!

Myślę, że miniony rok szkolny był dla dzieci pełen wrażeń i będą  go mile wspominać .

Życzę Wam drodzy Rodzice i kochane dzieci udanego odpoczynku, bezpiecznych wakacji w wymarzonych miejscach. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym w grupie „BRATKI  ale już jako 5- latki.

Wychowawczyni grupy "Bratki"
                                                                                             mgr Hanna Franek