Drodzy Rodzice!

Przed nami  kolejny  jesienny tygodniowy temat w naszej grupie. Zajmować będziemy  się warzywami i owocami zarówno typowo jesiennymi, jak i dojrzewającymi podczas innych pór roku i rosnącymi w innych strefach klimatycznych.

W pierwszym tygodniu października porozmawiamy o owocach. Podczas zajęć dzieci podzielimy  owoce krajowe i egzotyczne.

Poza wymienioną tematyką dzieci zastanawiały się również co można zrobić z owoców, rozpoznawały owoce na podstawie ich przekroju. Utrwaliliśmy również obraz graficzny litery „O,o” oraz cyfr 1 i 2.
Przy okazji zajęć porozmawiamy nt szkodliwości cukrów. Będę  starała się uświadomić  dzieciom, że jedzenie słodyczy prowadzi do otyłości oraz wywołuje wiele chorób.

W kolejnym tygodniu będziemy zgłębiać wiedzę na temat warzyw. Poznamy ich walory zdrowotne, porozmawiamy o warzywach uprawianych  w naszych ogrodach.  Porozmawiamy o przetworach na zimę. Bawić się będziemy z literką „A,a” oraz cyfrą „3”.

W kolejnym tygodniu porozmawiamy o rodzinie. Skupimy się  nie tylko na jej członkach, wspólnych zajęciach, ale także emocjach. Wspólnie ustalimy w jaki sposób możemy okazywać sobie  uczucia. Poproszę  Państwa o wykonanie  drzewa genealogicznego waszej najbliższej rodziny   Kontynuować będziemy zabawy  z  kolejną literką „M,m”.

Kolejny temat na pewno bardzo spodoba się dzieciom, bowiem dotyczyć będzie zwierząt domowych. Przypomnimy sobie zasady dbania o zwierzęta hodowane  w domu. Porozmawiamy o zawodzie weterynarza. Doskonalić będziemy umiejętność rozpoznawania i nazywania liter. Utrwalimy obraz graficzny litery „E,e” oraz cyfry4.

Ostatni tydzień października upłynie pod hasłem „Domy i domki”. Utrwalimy nazewnictwo związane z domami. Porozmawiamy o domach nie tylko ludzi, ale też zwierząt. Wprowadzona zostanie także litera „I,i”.

Poza tym doskonalić będziemy naukę czytania, rozwijać sprawności manualne, tańczyć, śpiewać i doskonale się bawić.

Kalendarium  :
Święto Pieczonego Ziemniaka
Urodziny Kubusia Puchatka.
Przypominam o wpłacie pieniążków na Radę Rodziców w przedszkolu.

Wychowawczyni grupy "Bratki"
                                                                                             mgr Hanna Franek