Drodzy Rodzice!

Witam  w miesiącu styczniu,  pierwszym   miesiącu   Nowego Roku,  w którym  życzę wszystkiego  dobrego.

•    Pierwszy tydzień upłynie nam pod hasłem „Witamy Nowy Rok”. Zajmiemy się tematem kalendarza. Skupimy  się na porach roku, miesiącach, dniach tygodnia, a także rożnych innych sposobach pomiaru czasu. Najciekawszym dla dzieci tematem będzie  ten dotyczący sposobów pomiaru czasu. Wasze pociechy będą mogły zobaczyć rożnego rodzaju zegary, a także ich wnętrza. Przedszkolaki będą próbować także rozróżnić pojęcia takie jak sekunda, minuta oraz godzina.

•    Drugi tydzień „Co można robić zimą?”
Ten tydzień wzbudzi wśród dzieci wiele emocji, gdyż będzie dotyczył odległej krainy – obszarów polarnych. Będzie to czas, kiedy dzieci wykonają wiele doświadczeń związanych z lodem i śniegiem, a także ochroną przed zimnem. Będą stawiały  hipotezy i formułowały wnioski, próbując odpowiedzieć na pytania takie jak np. „Jaki jest lód?”, „Co to jest śnieg?”. Dzieci zdobędą wiedzę na temat zwierząt żyjących na północnym i południowym kole podbiegunowym.
W tym tygodniu dzieci poznamy  także literę U, u oraz liczbę 8.

•    Kolejny tydzień „Święto Babci i Dziadka” , w czasie którego dowiemy się jak okazywać szacunek  osobom starszym, okazywać uczucia i wzmacniać więzi rodzinne, rozwijać będziemy poczucie rytmu wyobraźnię muzyczną i ekspresję ruchową. Będziemy układać historyjki obrazkowe, wypowiadać się na ich temat, łączyć przyczynę ze skutkiem, rozwijać umiejętność logicznego myślenia. Dalej doskonalić będziemy sprawność manualną.

•    Następny tydzień  to „Zimowe mistrzostwa zimowe”
W tym tygodniu naszym tematem będą  zimowe mistrzostwa sportowe. Dzieci zapoznają
z dyscyplinami sportowymi takimi jak np. saneczkarstwo, bobsleje, jazda figurowa, łyżwiarstwo szybkie, slalom czy biegi narciarskie.
Przedszkolaki poznają kolejną liczbę – 9 i podczas rożnych zabawa będą  doskonaliły jej zrozumienie w aspekcie kardynalnym i porządkowym. W wielu różnorodnych zadaniach dzieci będą  ćwiczyły także motorykę małą.

12.01.2020r. WOŚP
23.01.2020r.- odbędzie się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”.
24.01.2020r.- wyjazd do Ostrowa Wlkp. na musical  „W krainie  Króla Lwa”

W dniach 27.01.2020 – 9.02.2020 r. „Ferie zimowe”,  podczas których życzę dzieciom  bezpiecznego, udanego wypoczynku oraz dużo śniegu.

Wychowawczyni grupy "Bratki"
                                                                                             mgr Hanna Franek