Drodzy Rodzice!

Tak szybko mija ten rok szkolny, przed nami czerwiec – ostatni miesiąc wspólnej pracy i zabawy dzieci młodszych i starszych w grupie „Krokuski”.

„Tu w przedszkolu przez rok cały
tyle zabaw było miłych,
takie rzeczy się tu działy
takie dni przyjemne były”

Wasze pociechy dużo się nauczyły, zdobyły cenne umiejętności, zawarły  nowe przyjaźnie. Mam nadzieję, że zarówno dzieci jak i Wy Państwo mile będziecie wspominać miniony rok szkolny i po wakacjach chętnie powrócicie do przedszkola.

Zanim jednak wszyscy wybierzemy się  na zasłużone wakacje czeka nas jeszcze kilka atrakcji:
- 1 czerwca-  DZIEŃ DZIECKA
- ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY  ŚRODOWISKA

Ponadto zajmiemy się tematyką:

- Tydzień I – „NIBY TACY SAMI, A JEDNAK INNI ”. W tygodniu tym poznamy dzieci z różnych stron świata, przypomnimy sobie podstawowe prawa i obowiązki dziecka. Porozmawiamy o  dziecięcym savoir-vivre –będziemy kształtowali umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach: przy stole, w miejscach publicznych, kulturalne zwracanie się do innych, używanie zwrotów grzecznościowych.

- Tydzień II- „WAKACYJNE PODRÓŻE ” –Poznamy cechy charakterystyczne krajobrazu górskiego, nadmorskiego. Dowiemy się w jaki sposób możemy bezpiecznie spędzać czas nad jeziorem i nad rzeką. Poznamy też różne środki transportu i sposoby ich poruszania się (woda, ląd, powietrze).

- Tydzień III-  „POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS”-  utrwalimy nasze wiadomości oraz poszerzymy je o nowe zagadnienia, dowiemy się co zabierzemy do walizki, co spakujemy do plecaka. Pożegnamy się także  z naszym przedszkolem oraz poznamy  zasady bezpiecznego zachowania w czasie wyjazdów wakacyjnych.

- Tydzień IV- „SEGREGUJEMY ŚMIECI” - będziemy rozwijać świadomość ekologiczną, poszerzać zasób słownictwa zawiązany z ekologią, wyrabiać poczucie odpowiedzialności za otaczające nas środowisko.

Życzę wszystkim Rodzicom oraz dzieciom  słonecznych i  przede wszystkim bezpiecznych wakacji😊!
Bardzo dziękuję za współpracę , zaangażowanie i pracę na rzecz grupy i przedszkola.

Wychowawca grupy „Krokuski”
                                                                             mgr Małgorzata Wojtczak