Drodzy Rodzice!

Grudzień to przede wszystkim czas  przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Każdy z nas myśli o  świątecznych potrawach, prezentach
i wystroju domu. Ta niezwykła atmosfera udzieli się także naszej „KROKUSKOWEJ GROMADCE”.

W ciągu tego miesiąca  naszą uwagę skupimy przede wszystkim na  tematyce świątecznej. Będziemy rozmawiać o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych - o tym skąd wziął się ŚWIĘTY MIKOŁAJ i zwyczaj obdarowywania prezentami. Porozmawiamy także o świątecznych potrawach. Podzielimy się wrażeniami i spostrzeżeniami na temat ŚWIĄT zaobserwowanymi w naszym domu rodzinnym.

Naszą uwagę poświęcimy także nowej porze roku – zimie. Będziemy obserwowali zmiany zachodzące w przy¬rodzie zimą- zwrócimy uwagę na koloryt i piękno przyrody w zimowej szacie. Porozmawiamy także na temat sposobu przekazywania wiadomości. Odszyfrujemy zakodowane wiadomości. Sami będziemy tworzyć szyfry.
Postaramy się o świąteczny wystrój sali, ubierzemy naszą  choinkę.

Poznamy także nowe świąteczne piosenki, które dzieci zaprezentują Państwu na naszym świątecznym spotkaniu.

Jak co roku czeka nas wiele atrakcji i niespodzianek:
6 grudnia na terenie przedszkola   odbędzie się  KIERMASZ ŚWIĄTECZNY w godzinach 7.3-8.30 oraz 12.30-14.00.SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
W grudniu  odbędzie się także zajecie otwarte oraz nasze SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE. Dokładną datę i godzinę tych spotkań podam Państwu na naszej gazetce.

Z okazji ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA składam Wam, drodzy Rodzice najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności  i zdrowia.
Niech magiczna NOC WIGILIJNEGO WIECZORU przyniesie Państwu spokój i radość, niech ten szczególny czas będzie dla Państwa okazją do spędzenia miłych chwil w gronie najbliższych, w atmosferze pełnej miłości i wzajemnej życzliwości, a Nowy 2019 Rok stanie się czasem spełnionych marzeń i nadziei.

Wychowawca grupy „Krokuski”
                                                                             mgr Małgorzata Wojtczak