Drodzy Rodzice!

Witam Państwa w kolejnym miesiącu Nowego Roku- lutym. Jest to miesiąc krótki, ale w naszej grupie obfitować będzie w wiele ciekawych dla dzieci niespodzianek.
Pierwszy tydzień nowego miesiąca upłynie nam pod hasłem„KARNAWAŁ”.Już na początku tygodnia przystroimy naszą salę i z niecierpliwością oczekiwać będziemy 5 lutego.Wtedy bowiem w naszym przedszkolu odbędzie się „Bal karnawałowy” . Będziemy rozmawiać o przebraniach karnawałowych, wykonamy maski karnawałowe i kotyliony. Zatańczymy do karnawałowych piosenek, a także zobaczymy jak bawią się ludzie w innych krajach podczas karnawału.

Drugi tydzień lutego poświęcimy tematyce „MÓJ PRZYJACIEL”.
Porozmawiamy na temat przyjaźni, obdarowywania innych prezentami, a także wyjaśnimy sobie kogo możemy nazwać swoim przyjacielem. Będziemy eksperymentować rytmem, głosem, dźwiękami i ruchem rozwijając swoją wyobraźnię muzyczną.

Trzeci tydzień miesiąca upłynie nam pod hasłem „TO MI SIĘ UDA! TOMI SIĘ UDAJE!” Rozpoznamy i nazwiemy podstawowe emocje, spróbujemy radzić sobie z ich przeżywaniem. Poznamy literkę „H”, „h”- wielką i małą, drukowaną i pisaną. Dowiemy się jakie są najlepsze rady na kaprysy i smutki. Będziemy doskonalić nasze umiejętności dodawania i odejmowania. Będziemy doskonalić umiejętność współpracy w zespole oraz kształtować wiarę we własne możliwości.

Ostatni tydzień lutego to tematyka:  MUZYKA JEST WSZĘDZIE”. Będziemy rozwijali nasze analizatory słuchowe, wyrazimy emocje i zjawiska pozamuzyczne różnymi środkami aktywności muzycznej. Poznamy nazwy i wygląd zwierząt należących do kotowatych, będziemy dostrzegać podobieństwa i różnice w ich wyglądzie. Poznamy literkę „K”, „”k”- małą, wielką drukowaną i pisaną. Zapoznamy się z sylwetką Fryderyka Chopina- wielkiego kompozytora, posłuchamy jego wybranych utworów.

Przez cały miesiąc podczas zajęć i zabaw   utrwalać będziemy zdobyte wiadomości, rozwijać będziemy sprawności manualne, nauczymy się nowych piosenek i wierszyków.

WAŻNIEJSZE WYDARZENIA:
5 .02.2019 – BAL KARNAWAŁOWY