Drodzy Rodzice!

Czas szybko płynie i przed nami kolejny miesiąc nauki przez zabawę- PAŹDZIERNIK. Dla dzieci to czas nowych doświadczeń związanych ze zmiennością pór roku.
     Pierwsze dwa tygodnie upłyną nam pod hasłami : JESIEŃ Z OWOCAMI  oraz JESIEŃ Z WARZYWAMI.   W tych  tygodniach  rozpoznawać będziemy owoce, drzewa owocowe.  Będziemy nazywać  przetwory z owoców i warzyw (dżemy, powidła, soki, kiszonki, kompoty). Samodzielnie wykonamy sałatkę owocową.Będziemy rozpoznawać i nazywać  wybrane warzywa. Nauczymy się  rozróżniania warzyw i owoców  za pomocą  wzroku, dotyku, smaku, zapachu- zabawa „Zaczarowany worek”. Określimy też jadalne  części warzyw. Będziemy malować owoce i warzywa za pomocą pędzli z gąbki. Będziemy także je przeliczać w dostępnym nam zakresie.
  W  trzecim tygodniu października  porozmawiamy osposobie przygotowania zwierząt leśnych  do zimy. Poszerzymy naszą wiedzę na temat życia wybranych zwierząt leśnych. Będziemy rozwijać nasze zainteresowania przyrodnicze oraz  umiejętności liczenia.
    W czwartym tygodniu października dowiemy się co z czego otrzymujemy.
Poznamy pochodzenie, pozyskiwanie i wykorzystywanie wełny. Zapoznamy się także z produktami pochodzącymi z mleka, poznamy ich wartości odżywcze. Dowiemy się również w jaki sposób i z czego powstaje mąka, poznamy rodzaje pieczywa.
Ostatni  tydzień października poświęcimy  zagadnieniom związanym z deszczem, rytmem,  jesienną muzyką i muzyką poważną. Poznamy zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla jesieni. Poznamy wędrówkę kropelek wody. Będziemy rysować deszczowe kropelki, rozwiązywać jesienne zagadki oraz wykonywać prace plastyczne inspirowane jesienną muzyką. Utrwalimy nazwy części jesiennej garderoby.
Poza tym będziemy nieustannie rozwijać nasze zainteresowania oraz umiejętności muzyczne, plastyczne, ruchowe, matematyczne oraz czytelnicze. Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszam Państwa do czytania dzieciom bajek i do przesyłania nagrań. Bardzo dziękuję Państwu za przygotowanie dla dzieci niespodzianek i prezentów z okazji Dnia Chłopca.

KALENDARIUM:
•    06.10.2020- ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA