Drodzy Rodzice!

Tak szybko mija ten rok szkolny, przed nami czerwiec – ostatni miesiąc wspólnej pracy i zabawy dzieci młodszych i starszych w grupie „Krokuski”.

„Tu w przedszkolu przez rok cały
tyle zabaw było miłych,
takie rzeczy się tu działy
takie dni przyjemne były”

Wasze pociechy dużo się nauczyły, zdobyły cenne umiejętności, zawarły  nowe przyjaźnie. Mam nadzieję, że zarówno dzieci jak i Wy Państwo mile będziecie wspominać miniony rok szkolny i po wakacjach chętnie powrócicie do przedszkola. Część dzieci starszych opuści już nasze przedszkole i zacznie naukę w szkole. Życzę im z całego serca samych sukcesów.

Zanim jednak wszyscy wybierzemy się  na zasłużone wakacje czeka nas jeszcze kilka atrakcji:
    4 czerwca-  uroczystość związana z Dniem Dziecka
    10czerwca- uroczystość poświęcona OCHRONIE ŚRODOWISKA
    11 czerwca-  zebranie z rodzicami dzieci pozostających w przedszkolu -godz. 15.00(duża sala)
    11 czerwca- zebranie z rodzicami dzieci nowo przyjętych do przedszkola – godz.15.45 (duża sala)
    13 czerwca- czerwca odbędzie się wycieczka do Józefowa do WIOSKI INDIAŃSKIEJ, szczegółowe informacje zostaną podane na gazetce grupy.
    17.06  o godz. 14.00 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dzieci odchodzących do klasy I (duża sala). Proszę, aby dzieci na zakończenie roku przyszły ubrane na galowo.

Ponadto zajmiemy się tematyką:
    Tydzień I – „MOJE PRAWA”. W tygodniu tym poznamy dzieci z różnych stron świata, przypomnimy sobie podstawowe prawa i obowiązki dziecka.Porozmawiamy o  dziecięcym savoir-vivre –będziemy kształtowali umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach: przy stole, w miejscach publicznych, kulturalne zwracanie się do innych, używanie zwrotów grzecznościowych.

    Tydzień II-„HOP, NA WAKACJE ”–Poznamy cechy charakterystyczne krajobrazu górskiego, nadmorskiego. Dowiemy się w jaki sposób możemy bezpiecznie spędzać czas nad jeziorem i nad rzeką. Poznamy też różne środki transportu i sposoby ich poruszania się (woda, ląd, powietrze).

    Tydzień III-  „HOP, DO SZKOŁY”-  utrwalimy nasze wiadomości oraz poszerzymy je o nowe zagadnienia, dowiemy się co zabierzemy do walizki, co spakujemy do plecaka. Pożegnamy się także  z naszym przedszkolem oraz poznamy  zasady bezpiecznego zachowania w czasie wyjazdów wakacyjnych.

    Tydzień IV- „DŻUNGLA”-  Poznamy zwierzęta egzotyczne oraz kraje i tereny ich zamieszkania. Dowiemy się jakie zwierzęta mieszkają w ZOO. Będziemy porównywali liczebności zbiorów „Ile tu jest zwierząt?” Wykonamy pracę  plastyczną „Zwierzę egzotyczne”.
Życzę wszystkim Rodzicom oraz dzieciom  słonecznych i  przede wszystkim bezpiecznych wakacji, abyśmy już we wrześniu mogli znowu się spotkać i kontynuować naszą owocną współpracę.  Dzieciom idącym do szkoły życzę samych szóstek!

Wychowawca grupy „Krokuski”
                                                                             mgr Małgorzata Wojtczak