Drodzy Rodzice !

Witam wszystkich Państwa w nowym 2020 roku i życzę by był  lepszy od poprzedniego, spokojniejszy i obfitujący w wiele radosnych chwil. Tym samym my zabieramy się do dalszej pracy.

Pierwszy tydzień-  Wszędzie biało- Zwrócimy szczególną uwagę  na zmiany zachodzące w środowisku przyrodniczym w związku ze zmianą pory roku. poznamy  cechy typowe  dla zimy. Porozmawiamy o dostosowaniu ubioru do warunków pogodowych.

Drugi tydzień- Kraina lodu- dowiemy się jak wygląda życie ludzi i zwierząt na Dalekiej Północy w krainie śniegów i lodów. Zwrócimy uwagę na zainteresowanie krajobrazem i zwierzętami dwóch biegunów zimna. Poznamy zwyczaje Eskimosów i zabawy dzieci z tego rejonu świata.

Trzeci tydzień- Babcia i Dziadek-  zajmować będziemy się tematyką poświęconą obchodom Dnia Babci i Dziadka. Porozmawiamy o pracy zawodowej naszych Babć i Dziadków, o zajęciach wykonywanych w domu oraz sposobach spędzania wolnego czasu z wnukami. Przygotujemy dla naszych szacownych gości program artystyczny i oczywiście upominki, a potem zaprosimy do przedszkola. Przecież wszyscy kochamy nasze Babcie i Dziadków.

Czwarty tydzień- Zima może być wesoła- porozmawiamy o ulubionych  zimowych zabawach dzieci takich jak lepienie bałwana, rzuty śnieżkami, jazda na nartach i łyżwach oraz zjeżdżanie sankami z górki. Poznamy również zimowe dyscypliny sportowe oraz sprzęt konieczny do ich uprawiania. Jeśli dopisze pogoda będziemy starali się spędzać dużo czasu na śniegu.

Ważniejsze wydarzenia stycznia:
- 12. 01.20- WOŚP