Drodzy Rodzice !

Miesiąc PAŹDZIERNIK rozpoczynamy kontynuacją tematyki jesiennej.
W pierwszym tygodniu rozmawiać będziemy o konieczności dbania o zdrowie podczas zmieniającej się pod wpływem nowej pory roku pogodzie. Dzieci spróbują odpowiedzieć na pytania :
-co oznacza słowo zdrowie i jak należy o nie dbać
-jak myć ręce i dlaczego do mycia rąk należy używać mydła
-co należy jeść, aby być zdrowym
-jakie znaczenie dla zdrowia ma ruch
- jak wygląda praca lekarza oraz jakie narzędzia i akcesoria wykorzystuje on w swojej pracy
W kolejnym tygodniu dzieci zgłębiać będą wiedzę na temat owoców i warzyw-dowiedzą się co to jest spiżarnia oraz porozmawiają o tym jakie przetwory przygotowują ludzie na zimę
W trzecim tygodniu października pomyślimy o tym „Co możemy robić jesienią?”. W tym czasie dzieci będą szukać odpowiedzi na następujące pytania : co to jest wiatr i jak można go wywołać, jaką pogodą charakteryzuje się jesień, jak należy ubierać się podczas jesiennych spacerów.
W ostatnim tygodniu października porozmawiamy o jesiennych planach na przyszłość zwierząt takich jak wiewiórka, jeż czy niedźwiedź.
Poza tym kontynuować będziemy następujące projekty oraz programy :
- Podróże z Misiem Pysiem i literkami
-Wróbelka Elemelka poznajemy z nim przygody dzielić chcemy
- „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”- już dziś zapraszam Rodziców do czytania dzieciom bajek po obiedzie

Rozpoczniemy również przygodę z projektem #20minutdlamatematyki

Ważne wydarzenia miesiąca :
-wycieczka do Gołuchowa z pensjonariuszami DPS

Wychowawczyni  grupy „Różyczki”