Drodzy Rodzice !

Miesiąc PAŹDZIERNIK rozpoczęliśmy od tematyki jesiennej. Dzieci zdążyły już sobie przypomnieć czym charakteryzuje się obecna pora roku jaką  jest JESIEŃ. Wybrały się również na „przedszkolne grzybobranie”.

W pierwszym tygodniu października rozmawiamy o owocach. Podczas zajęć dzieci dokonały podziału na owoce krajowe i egzotyczne. Myślę, że to dobra okazja do spróbowania owocu, którego dzieci nie miały jeszcze okazji zjeść.
Poza wymienioną tematyką dzieci zastanawiały się również co można zrobić z owoców, rozpoznawały owoce na podstawie ich przekroju. Utrwaliliśmy również obraz graficzny litery „O,o” oraz cyfr 1 i 2.

W kolejnym tygodniu będziemy zgłębiać wiedzę na temat warzyw. Poznamy ich walory zdrowotne, porozmawiamy o warzywach uprawianych  w naszych ogrodach.  Porozmawiamy o przetworach na zimę. Bawić się będziemy z literką „A,a” oraz cyfrą „3”.
Następnie porozmawiamy o rodzinie. Skupimy się  nie tylko na jej członkach, wspólnych zajęciach, ale także emocjach. Wspólnie ustalimy w jaki sposób możemy okazywać sobie  uczucia.  Kontynuować będziemy przygodę z  kolejną literką „M,m”.

Kolejny temat na pewno bardzo spodoba się dzieciom, bowiem dotyczyć będzie zwierząt domowych. Przypomnimy sobie zasady dbania o zwierzęta hodowane  w domu. Porozmawiamy o zawodzie weterynarza. Doskonalić będziemy umiejętność rozpoznawania i nazywania liter. Utrwalimy obraz graficzny litery „E,e” oraz cyfry4.

Ostatni tydzień października upłynie pod hasłem „Domy i domki”. Utrwalimy nazewnictwo związane z domami. Porozmawiamy o domach nie tylko ludzi, ale też zwierząt. Wprowadzona zostanie także litera „I,i”.

Poza tym doskonalić będziemy naukę czytania, rozwijać sprawności manualne, tańczyć, śpiewać i doskonale się bawić.

Nie zabraknie oczywiście uroczystości. Świętować będziemy m.in. :
Święto Pieczonego Ziemniaka
Światowy Dzień Poczty
Dzień Bezpiecznego Komputera
Dzień Kundelka
Urodziny Kubusia Puchatka.
Przypominam o wpłacie pieniążków na Radę Rodziców w przedszkolu.
Pozdrawiam serdecznie

Wychowawczyni  grupy „Różyczki”