Drodzy Rodzice !

Przed nami – kwiecień- kolejny miesiąc wspólnej pracy i zabawy.
Jak mówi przysłowie  „Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy trochę lata”. Mam nadzieję, iż prawdziwa wiosna już wkrótce na dobre zagości w naszej przyrodzie. Tymczasem my zgłębiać będziemy  wiedzę na temat obecnej pory roku jaką jest wiosna.

Pierwszy tydzień kwietnia poświęcimy nadal na poszukiwanie oznak wiosny. Poznawać będziemy kolejne nazwy wiosennych kwiatów, porozmawiamy o ptakach i ich wiosennych powrotach do kraju. Nadal obserwować będziemy pogodę i z utęsknieniem  oczekiwać nadejścia ciepłej i słonecznej pogody.

Kolejne dwa tygodnie upłyną nam pod hasłem Świąt Wielkanocnych. Przypomnimy sobie nasze regionalne zwyczaje oraz potrawy związane ze świętami wielkanocnymi.
Po świątecznej przerwie czekać na nas będzie temat związany w ochroną przyrody. Staniemy się  „Małymi Przyjaciółmi  Przyrody”. Wskażemy jak możemy dbać o środowisko, nauczymy się segregować śmieci.

W tym czasie realizować będziemy także  zadania z ogólnopolskiego programu „ Kubusiowi Przyjaciele Natury”, w którym nasze przedszkole uczestniczy.

Poza tym będziemy chodzić na coraz to dłuższe wycieczki oraz spacery, które w znaczny sposób urozmaicają nasze zajęcia , poszerzają wiadomości i doświadczenie dzieci.

KALENDARIUM
02. 04. – zajęcie otwarte godz. 9 20
02. 04-  Kiermasz wielkanocny
11.04- będzie w przedszkolu fotograf, (zdjęcia grupowe)