Drodzy Rodzice !

Witam Państwa po dość długiej przerwie świątecznej. Nowy 2020 rok rozpoczniemy z dziećmi od rozmowy na temat nowej pory roku jaką jest zima.  Spróbujemy nauczyć się nazw miesięcy, a także przypomnimy sobie nazwy dni tygodnia. W szczególny sposób zajmiemy się tematem kalendarza oraz na różnych sposobach pomiaru czasu.

W kolejnym tygodniu wybierzemy się w daleką podróż, ponieważ aż na koła podbiegunowe, by poznać zwierzęta tam żyjące, dowiedzieć się jak najwięcej o zimowych krainach. Myślę, że ten tydzień wzbudzi w dzieciach wiele emocji-dzieci nie tylko zdobędą wiedzę na temat zwierząt żyjących na północnym i południowym kole podbiegunowym, ale także wykonają doświadczenia związane z lodem i jeśli pogoda będzie dla nas łaskawa także ze śniegiem.  W tym tygodniu poznamy również literę U,u oraz liczbę 8.

Kolejny tydzień z racji zbliżającego się święta dotyczyć będzie babć i dziadków. Wspólnie spróbujemy znaleźć jak najwięcej pomysłów dotyczących tego jak można uczcić te święta. Dzieci wykonując serce dla babć i dziadków poznają również literę S,s.

W ostatnim tygodniu stycznia  zajmiemy się tematem sportu. Zachęcam Państwa do wspólnych zabaw z dziećmi na powietrzu , które doskonalić będą sprawność fizyczną, motorykę dużą i pozytywnie wpływają na budowanie odporności.

Od 27.01-09.02.2020r. w naszym województwie mamy ferie zimowe. Wszystkim, którzy udają się na zimowy odpoczynek życzę  udanego wyjazdu.

Kalendarium :
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
15.01.2020r. – uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka ( godz. 10.00)
24.01.2020r. – wycieczka do Ostrowa Wielkopolskiego do teatru
Zimowa Olimpiada Sportowa

                                                                   Wychowawczyni  grupy „Różyczki”
                                                                   mgr  Aneta Matuszewska- Cierniak

Dbamy o Wasze Pociechy

twittergallerycontact