Drodzy Rodzice !

Przed nami luty- niby miesiąc krótki, ale u nas jak zwykle będzie się dużo działo! Oto tematyka jaką realizować będziemy w najbliższym czasie.

Tydzień I- „W karnawale same bale”- podczas tego tygodnia dzieci dowiedzą się co to jest karnawał. Porozmawiamy o kostiumach w jakich dzieci chciałyby iść na bal. Wspólnie przyozdobimy salę, wykonamy maski karnawałowe i co najważniejsze uczestniczyć będziemy w „Przedszkolnym Balu Karnawałowym”, który odbędzie się 5.02.2019r. ( wtorek).

Tydzień II „ Baśnie , bajki , bajeczki”- w drugim tygodniu rozmawiać będziemy o ulubionych bajkach oraz  baśniach.  Spróbujemy wybrać się do Biblioteki Publicznej i tam poszukać baśni i bajkę dla dzieci. Wspólnie z grupą „Bratki” uczestniczyć będziemy także w „Zabawach walentynkowych”.

Tydzień III „Muzyka wokół nas”- W tym czasie dzieci przypomną sobie nazwy wybranych instrumentów, stworzą własny niepowtarzalny instrument, a także zagrają w przedszkolnej orkiestrze . Będziemy także doskonalić umiejętność rozpoznawania  odgłosów  natury i naśladowania ich wykorzystując do tego przedmioty codziennego użytku.

Tydzień IV- „Nie jesteśmy sami w kosmosie”- podczas tego tygodnia dzieci wzbogacą swoją wiedzę o kosmosie i planetach.

Poza tym poprzez szereg zabaw będziemy doskonalić i rozwijać :
-umiejętność wypowiadania się na dany temat
-koncentrację uwagi
- zainteresowania dzieci w zakresie kosmosu, muzyki, czytelnictwa
- samodzielność w czynnościach higienicznych  i samoobsługowych
- sprawności manualne i itp.

Wychowawczyni  grupy „Różyczki”
                                                                   mgr  Aneta Matuszewska- Cierniak