Drodzy Rodzice !

Rozpoczynamy okres związany z radosnym czasem świąt.

W najbliższym tygodniu dzieci poznają historię Świętego Mikołaja. Poszukamy różnic między dawnym Mikołajem-biskupem, a tym współczesnym. Porozmawiamy o marzeniach i sposobach na ich realizację.

W kolejnym tygodniu poruszymy temat świątecznych przygotowań. Porozmawiamy o świątecznych porządkach i dziecięcych obowiązkach z nimi związanymi. Pamiętajcie, że dzieci bardzo chcą uczestniczyć z Wami  w przygotowaniu do świąt, nie wyręczajcie ich i nie odmawiajcie im uczestnictwa w pracach domowych.

Trzeci tydzień grudnia to okres poświęcony tradycjom bożonarodzeniowym. Porozmawiamy  sobie  o polskich i światowych obrzędach i tradycjach związanych z tymi świętami.  Przypomnimy sobie także kilka popularnych kolęd takich jak chociażby „Cicha noc”.
W tym tygodniu odbędzie się również „Świąteczne Spotkanie przy Choince”, na które w imieniu dzieci serdecznie zapraszam.

Poza tym w grudniu poznamy kolejne literki „K,k” oraz „L,l” a także liczbę 6. Doskonalić również będziemy motorykę małą poprzez zadania grafomotoryczne i zabawy plastyczne. Serdecznie zapraszam Państwa do utrwalania z dziećmi poznanych liter i cyfr w domach.

Grudniowe kalendarium :
03.12- wycieczka do Wigwamu w Taczanowie- śniadanie godz. 7.45
06.12- Kiermasz Bożonarodzeniowy
06.12- Mikołaj w przedszkolu
18.12- Świąteczne Spotkanie przy Choince godz. 10.00 ( sala nr VII)

Wszystkim życzę WESOŁYCH ŚWIĄT

Wychowawczyni  grupy „Różyczki”