DRODZY RODZICE !

Przed nami kwiecień i wiosna w pełni, choć zapewne zdarzą się  jeszcze chłodniejsze  dni to będziemy się starali by choć chwilę pobawić się na placu zabaw.

Przed nami w tym miesiącu:

Pierwszy tydzień kwietnia poświęcimy nadal na poszukiwanie oznak wiosny. Poznawać będziemy kolejne nazwy wiosennych kwiatów, porozmawiamy o ptakach i ich wiosennych powrotach do kraju. Nadal obserwować będziemy pogodę i z utęsknieniem  oczekiwać nadejścia ciepłej i słonecznej pogody.

Drugi tydzień poświęcimy pracy w ogrodzie. Zapoznamy się z pracą ogrodnika , wskażemy narzędzia potrzebne ogrodnikowi do hodowli roślin, poznamy etapy rozwoju kwiatów, a także powiemy co potrzebne jest roślinom, aby prawidłowo rosły. Wysiejemy nasiona rzeżuchy.

W kolejnym  tygodniu staniemy się  „Małymi Przyjaciółmi  Przyrody”. Wskażemy jak możemy dbać o środowisko, nauczymy się segregować śmieci. Uczestniczyć będziemy w „Dniu Ziemi”,
W tym czasie realizować będziemy także  zadania z ogólnopolskiego programu „ Kubusiowi Przyjaciele Natury”, w którym nasze przedszkole uczestniczy.

W czwartym  tygodniu rozmawiać będziemy o zdrowiu . Przypomnimy sobie jak należy dbać o czystość, nazwiemy podstawowe przybory toaletowe. Porozmawiamy o prawidłowej higienie jamy ustnej.

Zapraszam i zachęcam Rodziców do czytania dzieciom bajek w ramach  Akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Dziękuję Tym rodzicom, którzy już odwiedzili naszą grupę i przeczytali bajkę .

Wydarzenia w miesiącu kwietniu:
•    11.04.2018 –OCEANARIUM
•    DZIEŃ ZIEMI