DRODZY RODZICE !

Przed nami miesiąc październik, w którym rozpoczynamy wprowadzanie literek i cyferek.

W pierwszym rozmawiamy o ,,Jesieni, która idzie przez ogród i sad” Poznamy tajemnice owoców i warzyw, zakisimy ogórki.

W kolejnych tygodniach zajmiemy się następującą tematyką: ,,Jesień idzie do zwierząt”. Dowiemy się jak zwierzęta przygotowują się do zimy, bliżej poznamy życie jeża i wiewiórki.
Porozmawiamy o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy i parki. Jeśli tylko pogoda nam na to pozwoli udamy się na spacer do Parku Miejskiego bądź Plant.

Następny tydzień to tematyka ,,Co z czego otrzymujemy?” Dzieci będą opowiadały o zawodach wykonywanych przez swoich rodziców. Dzieci zapoznają się z produkcją cukru, mleka oraz dowiedzą się jak powstaje chleb.

Ostatni tydzień będzie o tematyce ,,Idzie jesień z deszczem” Dzieci poznają jesienne dźwięki, dowiemy się o tajemnicach wody, oraz poznamy zasady ubierania się w czasie jesiennej szarugi.
Poza tym w miesiącu październiku dzieci poznają  litery A, I, E, M oraz cyfry1, 2 ,3,4. Zachęcam Państwa do utrwalania z dziećmi poznawanych liter.

Dziękuję Radzie Rodziców za przygotowanie niespodzianki z okazji Dnia Chłopca.

KALENDARIUM:
Urodziny Kubusia Puchatka