DRODZY RODZICE !

Przed nami miesiąc październik, w którym rozpoczynamy realizację projektu ,,Bohater tygodnia” . Celem projektu jest:  indywidualne traktowanie każdego dziecka,   pokazanie wszystkim dzieciom z grupy, że są ważne,  sprzyjanie relacji dom-przedszkole, tworzenie postaw prospołecznych (ćwiczenie uczy, że należy dzielić się swoimi rzeczami, okazywać uczucia innym, należy być cierpliwym, sprzyjanie komunikacji ustnej ( w ciągu tygodnia dochodzić będzie do różnych rozmów, w trakcie których dziecko – bohater udzielać będzie wyjaśnień a jego koledzy i koleżanki będą zadawać pytania.

W pierwszym rozmawiamy o warzywach i owocach zarówno tych krajowych jak i zagranicznych. Dzięki przyniesionym przez dzieci owocom doskonalić będziemy umiejętność opisu. Porozmawiamy również o jesiennym grzybobraniu. Rozróżnimy grzyby jadalne od trujących.

W kolejnych tygodniach zajmiemy się następującą tematyką:
Dbamy o zdrowie – przypomnimy sobie czym jest Piramida  Zdrowego Żywienia  i Aktywności Fizycznej.

Jesienią w parku i w lesie- w tym tygodniu udamy się z dziećmi w magiczna podróż do jesiennego parku i lasu. Porozmawiamy o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy i parki. Jeśli tylko pogoda nam na to pozwoli udamy się na spacer do Parku Miejskiego bądź Plant.
Zabawy na jesienne wieczory- stworzymy mapę myśli wokół tematu ARTYSTA, dlatego już dziś możecie Państwo porozmawiać z dziećmi na ten temat. Poznamy również kilka artystycznych zawodów oraz ich atrybuty.

Listopadowe wspomnienia- w tym tygodniu poruszymy temat rodziny. Nawiązując do Święta Zmarłych porozmawiamy o babciach, dziadkach, których nie ma już wśród nas. W tym tygodniu dzieci  poznają także zabawy i zabawki, którymi bawili się ich rodzice a nawet dziadkowie.
Poza tym w miesiącu październiku dzieci poznają kolejne litery A, I, E, M oraz cyfry 2 i 3. Zachęcam Państwa do utrwalania z dziećmi poznawanych liter.
W sali tworzymy jesienny kącik. Dzieci mogą przynosić zebrane podczas spacerów kasztany, żołędzie, szyszki itp.

KALENDARIUM:
09.10.-Bzik