DRODZY RODZICE !

Witam w ostatnim miesiącu przed wakacjami, jest to również ostatni miesiąc pobytu Waszych dzieci w przedszkolu. Szybko, a nawet bardzo szybko minął ten czas. Dopiero dzieci rozpoczęły swój pobyt w grupie Fiołki jako 3 latki, a tu już 7 latki i do szkoły czas…
Dziękuje Wszystkim za współpracę w życiu grupy, za dobre słowo, za zaangażowanie w czasie nauki zdalnej, za pomoc przez te 4 lata . Udanych bezpiecznych wakacji oraz powodzenia w szkole!
Zanim rozstania przyjdzie czas przed nami jeszcze 4 tygodnie edukacji przedszkolnej:

Pierwszy  tydzień upłynie nam pod hasłem „Niby tacy sami , a jednak inni”, w czasie którego obchodzić będziemy święto naszych pociech „Dzień Dziecka”. Kształtować będziemy postawę tolerancji w stosunku do dzieci niepełnosprawnych , dostrzegać różnice i podobieństwa pomiędzy dziećmi różnych ras. Będziemy integrować się z dziećmi z innych grup, brać udział we wspólnych zabawach i konkursach. Kształtować  będziemy  poczucie rytmu, rozwijać zdolności wokalne, porównywać masy przedmiotów, rozwijać mowę oraz sprawność manualną.

Drugi tydzień to „Wakacyjne podróże”, podczas którego zapoznamy się z kontynentami oraz globusem, poznamy również środowisko przyrodnicze obszarów górskich, poznamy wybrane regiony Polski oraz oznaki lata.  Aktywnie uczestniczyć będziemy  w ćwiczeniach gimnastycznych oraz zabawach ruchowych  oraz  rozwijać słuch fonematyczny.

Kolejny tydzień „Ekologiczne zabawy” kształtować będziemy świadomość ekologiczną, rozwijać zasób słownictwa zawiązany z ekologią , wyrabiać poczucie odpowiedzialności za otaczające środowisko. Kontynuować będziemy rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie oraz przestrzegania przyjętych zasad , rozwijać kreatywność i wyobraźnię.

Podczas  ostatniego tygodnia „Pożegnania nadszedł czas” , to tydzień podczas którego wspominać będziemy nasz pobyt w przedszkolu, przypomnimy sobie piosenki i tańce poznane w ciągu czterech lat.

Ważniejsze wydarzenia maja
- Uroczyste zakończenia roku przedszkolnego - 24.06.2021r. ( czwartek)  godz. 10.00

Wychowawczyni grupy FIOŁKI
                                       Aleksandra Siecińska