DRODZY RODZICE !

Witam serdecznie w Nowym 2020  Roku życzę Wam aby był lepszy niż ten poprzedni.     Przed nami jak zwykle tygodnie pełne ciekawych zdarzeń.
Pierwszy tydzień upłynie nam pod hasłem „Witamy Nowy Rok”. Zajmiemy się tematem kalendarza. Skupimy  się na porach roku, miesiącach, dniach tygodnia, a także rożnych innych sposobach pomiaru czasu.

Drugi tydzień „Co można robić zimą?”
Ten tydzień wzbudzi wśród dzieci wiele emocji, gdyż będzie dotyczył odległej krainy – obszarów polarnych. Będzie to czas, kiedy dzieci wykonają wiele doświadczeń związanych z lodem i śniegiem, a także ochroną przed zimnem. Dzieci zdobędą wiedzę na temat zwierząt żyjących na północnym i południowym kole podbiegunowym.
W tym tygodniu dzieci poznamy  także literę U oraz liczbę 8.

Trzeci tydzień „Święto Babci i Dziadka” , w czasie którego dowiemy się jak okazywać szacunek  osobom starszym, okazywać uczucia i wzmacniać więzi rodzinne, rozwijać będziemy poczucie rytmu wyobraźnię muzyczną i ekspresję ruchową. W tym tygodniu odbędzie się uroczystość przygotowana specjalnie dla babci i dziadka. Doskonalić będziemy sprawność manualną.

Czwarty  tydzień  to „Zimowe mistrzostwa zimowe”naszym tematem będą  zimowe mistrzostwa sportowe. Dzieci zapoznają z zimowymi dyscyplinami sportowymi. Przedszkolaki poznają kolejną liczbę – 9 i podczas rożnych zabawa będą  doskonaliły jej zrozumienie w aspekcie kardynalnym i porządkowym. W wielu różnorodnych zadaniach dzieci będą  ćwiczyły także motorykę małą.
Dziękuję Rodzicom za angażowanie się w życie grupy : dziękuję za przygotowanie upominków Gwiazdkowych. Dziękuję za przygotowanie ozdób świątecznych na kiermasz świąteczny. Dziękuję za każde dobre słowo i zaangażowanie w życiu naszej grupy Fiołki.

Ważniejsze wydarzenia stycznia:
-Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy