DRODZY RODZICE!

Minął nam już pierwszy miesiąc naszej przedszkolnej zabawy. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola pełne radości i sił do poznawania nowych wiadomości i umiejętności.
Przed nami miesiąc październik a w nim następująca tematyka.
„Jesień daje nam warzywa”-. Będziemy je  rozpoznawać  i nazywać. Poznamy  znaczenie jedzenia warzyw dla zdrowia. Dostrzegać będziemy różnice w wielkości i długości warzyw. Będziemy je oczywiście segregować i przeliczać ,  wskazywać których jest mniej, których więcej a może tyle samo.
„Jesień daje nam owoce”. Utrwalimy sobie nazwy drzew owocowych. Będziemy poznawać owoce po kształcie oraz smaku. W tym tygodniu odbędzie się „Owocowy Bal” na który bardzo proszę aby dzieci przyszły przebrane za owoce.
 „Jesienią w parku oraz w lesie”. Zastanowimy  się, po czym poznajemy, że jesteśmy w parku. Będziemy nazywać  jesienne kolory oraz rośliny i zwierzęta, które można spotkać jesienią w parku.  Utrwalimy  drzewa, ich liście oraz owoce i nasiona. Będziemy układać  rytmy z liści, kasztanów i żołędzi. Poznamy jesienny las, jego roślinność i mieszkańców. Poznamy zasady zachowania w lesie. Dużo czasu poświęcimy zabawom
 z wykorzystaniem materiału przyrodniczego: kasztanów, żołędzi, liści, gałęzi, szyszek itp. Będziemy je klasyfikować, przeliczać , dokładać lub odkładać  tak, by otrzymać podaną liczbę elementów.
„W zdrowym ciele zdrowy duch” . Będziemy rozmawiać na temat zdrowego odżywiania  się, co powinniśmy jeść, by mieć dużo siły i energii, i jak się ubierać, żeby nie zachorować. Będziemy  rozpoznawać  różne gabinety lekarskie oraz narzędzia niezbędne w pracy lekarzy różnych specjalności, na przykład pediatry, stomatologa, laryngologa. Oczywiście będziemy spędzać czas na świeżym powietrzu.
„Przygotowania się zwierząt do zimy”. Będziemy rozwijać  zainteresowania przyrodnicze, doskonalić  umiejętności wypowiadania się na dany temat. Nazywać będziemy i rozpoznawać leśne zwierzęta oraz opisywać ich wygląd,  zachowanie i zwyczaje jeża, wiewiórki, niedźwiedzia.

Ważne wydarzenia:
•    10.09.2019r.- (czwartek) „Owocowy Bal”- bardzo proszę przebrać dzieci za owoce. Mam nadzieje iż pomysłów nie zabraknie
•    „Bzik”
•    „Urodziny Kubusia Puchatka”

Wychowawczyni grupy  "Niezapominajki"
                                                                                                     mgr Ewa Kempińska