DRODZY RODZICE!

Przed nami już ostatni w tym roku miesiąc - miesiąc grudzień.
Jest to miesiąc przede wszystkim pełen niespodzianek, radości i spotkań
w gronie rodzinnym.

A my w pierwszym tygodniu powiemy sobie o naszym kochanym Mikołaju. To on będzie gościł w naszym przedszkolu przez cały tydzień i o nim będzie mowa. Będziemy utrwalać liczebniki porządkowe, nazywać przyniesione prezenty przez Mikołaja jak również doskonalić będziemy słuch fonematyczny. Już w „Mikołajkowy” piątek na dzieci będzie czekać niespodzianka.

Drugi tydzień upłynie nam pod hasłem „Idzie zima ze śniegiem” - poznamy oznaki nowej pory roku - zimy. Utrwalimy nazwy sportów zimowych, będziemy badać i określać właściwości fizyczne śniegu. Porozmawiamy sobie o niebezpieczeństwach grożących podczas zabaw na śniegu. Dostrzegać będziemy cykliczność dni tygodnia, kształtować poczucie rytmu, i doskonalić umiejętność  liczenia.

Następne oczywiście tygodnie upłyną nam pod hasłem „Czekamy na Boże Narodzenie”. Zapoznamy się z tradycjami  i zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia. Będziemy dzielić się  spostrzeżeniami i doświadczeniami wyniesionymi z domu rodzinnego.

Ważne wydarzenia:
04. 12.2020r- „Mikołaj w przedszkolu”
04.12.2020r.- „Kiermasz świąteczny” – serdecznie zapraszamy i życzymy „udanych zakupów”

Pragnę Wam również złożyć kochani Rodzice życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia :

„Zdrowych, wesołych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech będą one okazją do zadumy,
ale i radości z rodzinnego spotkania.
Niech przyniosą wytchnienie
od codziennych zmagań i trosk.
Oby magia Bożego Narodzenia
przetrwała w nas jak najdłużej!

Wychowawczyni grupy  "Niezapominajki"
                                                                                                     mgr Ewa Kempińska