DRODZY RODZICE!

Przed nami już drugi miesiąc tego roku. Czas szybko płynie i nastąpił miesiąc luty.
Przed nami do zdobycia i osiągnięcia wiele wiadomości i umiejętności ale oczywiście przez zabawę.

Pierwszy tydzień to: „Bal karnawałowy” a jak to bywa w karnawale „same bale”, więc już teraz zapraszam dzieci do udziału w naszym przedszkolnym balu, który odbędzie się już 05.02.2019 tj. wtorek   a rodziców bardzo proszę o przygotowanie dla dzieci strojów.
W pierwszym tygodniu wyjaśnimy sobie znaczenie słowa „karnawał” oraz powiemy sobie za kogo można się przebrać na bal.

Drugi tydzień to : „Baśnie, bajki, bajeczki”. Utrwalimy sobie tytuły niektórych bajek oraz ich bohaterów. Przypomnimy sobie o szanowaniu książek, w jaki sposób należy z nich korzystać. Zachęcam rodziców do czytania książek dzieciom zarówno w domu jak
w przedszkolu.  Serdecznie zapraszam rodziców do naszego przedszkola na czytanie poobiednich bajek, to niewiele kosztuje a dzieciom przyniesie wiele radości.

Kolejny tydzień to „ Muzyka wokół nas” . Utrwalimy sobie nazwy poznanych już instrumentów a także będziemy rozpoznawać różne odgłosy z otoczenia.
W ostatnim tygodniu odpowiemy sobie na pytanie „Dlaczego w dzień jest jasno,
a w nocy jest ciemnio?”. Kształtować będziemy umiejętność myślenia przyczynowo- skutkowego oraz wyciągania wniosków na podstawie obserwacji. Wybierzemy się w podróż w „Kosmos”.

Na koniec pragnę serdecznie podziękować tym Rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do  organizacji  uroczystości z okazji „Dnia Babci i Dziadka” . Bardzo, bardzo dziękuję.

Ważne wydarzenia:
05 luty- „Bal karnawałowy”

Wychowawczyni grupy  "Niezapominajki"
                                                                                                     mgr Ewa Kempińska