DRODZY RODZICE!

Minął nam już pierwszy miesiąc naszej przedszkolnej zabawy. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola pełne radości i sił do poznawania nowych wiadomości i umiejętności.

Przed nami miesiąc październik a w nim następująca tematyka.
•    Pierwszy tydzień  upłynie nam pod hasłem „Idzie jesień …do zwierząt”. Utrwalimy sobie wiadomości dotyczące  sposobów  przygotowywania się zwierząt do zimy oraz rozpoznawać będziemy i nazywać wybrane ptaki odlatujące od nas na zimę.
•    W drugim tygodniu października zajmiemy się tematyką  „ Co z czego otrzymujemy?”. Poznamy właściwości fizyczne piasku i gliny oraz produkty z nich otrzymywane. Dowiemy się skąd mamy wełnę i co z niej otrzymujemy, poznamy sposoby otrzymywania papieru.
•    Trzeci  tydzień miesiąca października to: „Idzie jesień ….  z deszczem” . Zwrócimy uwagę
na ubieranie się odpowiednio do pogody, rozwijać będziemy  zainteresowania przyrodą- poznamy zjawiska przyrodnicze. Poznamy proces obiegu wody w przyrodzie.Utrwalać będziemy figury geometryczne.
•    Kolejny tydzień  to „Moja rodzina”, podczas którego budzić będziemy szacunek do rodziców za to, co dają dzieciom, poznamy ich zawody.

Oczywiście będziemy rozwijać sprawność manualną ręki, sprawność fizyczną - przypominam o strojach gimnastycznych bo nie wszystkie dzieci jeszcze mają. Będziemy przeliczać, segregować, układać rytmy itp…

Wychowawczyni grupy  "Niezapominajki"
                                                                                                     mgr Ewa Kempińska