DRODZY RODZICE!

Przed nami kolejny miesiąc naszej wspólnej zabawy. Miesiąc pełen przygód, niespodzianek i tajemnic. Już w tym miesiącu dzieci z utęsknieniem będą czekać na „Wielkanocnego Zajączka”, który na pewno przyniesie koszyk niespodzianek. Bardzo proszę , aby dzieci przyniosły do przedszkola koszyczki – dnia 15  kwietnia.

Pierwszy tydzień kwietnia to: „Wiosenne prace w ogrodzie”. Będziemy nazywać i rozpoznawać narzędzia ogrodnicze, założymy sobie w naszej sali „Zielony i kącik” i oczywiście sobie w nim coś posadzimy i będziemy obserwować cóż nam takiego wyrośnie. Utrwalimy sobie czego roślina potrzebuje do wzrostu. Jeśli ktoś z dzieci chciały przynieść do naszego „ogródka” jakieś cebulki kwiatowe to oczywiście bylibyśmy wdzięczni, będzie jeszcze bardziej zielono i kolorowo.

Kolejne dwa tygodnie kwietnia będą poświęcone nadchodzącym świętom czyli będziemy rozmawiać o „Świętach  Wielkanocnych”. Przypomnimy sobie jakie to tradycje wiążą się z tymi świętami i oczywiście będziemy szukać w naszym przedszkolu „Wielkanocnego Zajączka”.

W  ostatnim  tygodniu porozmawiamy sobie o naszej kochanej „ Ziemi”. Utrwalimy sobie  nawyki dbania o nasze najbliższe środowisko. Porozmawiamy także o segregacji śmieci.
Dnia 12 kwietnia tj. piątek na godz. 9.15 serdecznie zapraszamy Was drodzy Rodzice na zajęcie otwarte

W tym miesiącu czekają na nas następujące atrakcje:
2 kwietnia- „Kiermasz Świąteczny”- Serdecznie Zapraszamy
11 kwietnia- fotograf w przedszkolu
12 kwietnia- zajęcie otwarte
16 kwietnia- „Zajączek w przedszkolu”
17 kwietnia – „Dzień Ziemi”

Na koniec tego listu pragnę złożyć Państwu życzenia z okazji zbliżających się świąt.
Zdrowych, Pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie